Skvělý start do Run tour sezóny

18.05.2015 17:03

Eva a TomášTenhle Run Tour byl pro mně a Toma skvělým startem do Runtour sezóny, v Českých Budějovicích jsme totiž nemohli běžet ani jeden.

Běželi jsme opět 5 km a nechtěně jsme vypálili daleko rychlejším tempem, než jsme si před startem domlouvali. Přesto nás hned od prvních kilometrů běžci hodně předbíhali. Občas jsem si říkala, jestli to Skotovi nejde na nervy, že jsem takový jeho zpomalovač. Minulou sezónu měl hodně tendenci zrychlovat, abychom předbíhali spíše my ostatní, ale teď už se hodně hlídal celý závod, už mi neutekl ani o čtyři metry dopředu jako kdysi. Mám pocit, že začínáme být opravdu skvěle sehraní, na to, že jsme si trénink zaběhli spolu pouze jednou. Jsme stálá závodní dvojka.

 Překvapením pro mne byly mosty. Když se pravidelně vracíme v pondělí z tréninku s Martinou, naše cesta k cíli vede přes kopec, už jsem si na něj tak zvykla, že si ho pomalu ani nevšímám. Když jsme s Tomem vyběhli most nad parkem poprvé, říkal, že ho až překvapuje, jak výběhy směrem nahoru zvládám, že jsme ani moc nezpomalili od původního tempa a že někteří ty mosty "jenom" vycházejí. Hned jsem si vzpomněla na to, jak se vždycky vracíme z tréninku, ale vůbec by mě předtím nenapadlo, že mi tenhle závěrečný kopeček pomůže i v závodu.

Nejlepší a nejkrásnější moment z celého závodu byl finiš. S Tomem jsme zopakovali úplně stejný sprint jako minulý rok. Matně jsem vnímala jenom ten povzbuzující křik od fanoušků u cíle, všechno kolem mně bylo ale rozmazané. V takové rychlosti Tomášovi musím, a žádný problém mi to ani nedělá, hodně věřit, protože očima nezaregistruju nic, jenom prostě rychlé šmouhy.

 V Olmíku byla nádherná atmosféra. Tenhle závod měl jedno obrovské kouzlo, a to pro mě znamenalo setkání s Terkou (Mašinou). Je to moje nejlepší kamarádka a neviděli jsme se 11 měsíců. Mám ji moc ráda a jsem na ní hrdá, že se taky pustila do RT. A s jakou vervou! Stejně tak hrdá jsem na Moni, která si zaběhla poprvé v životě 1km, vlastně běžela poprvé v životě jakkýkoli závod! Monču jsem objevila teprve letos v únoru úplně náhodou a než jsme se spolu daly do řeči, nevěděla absolutně nic o našich sportech. Přemluvit ji, ať zkusí RunTour nebylo až tak těžké, jak by se dalo čekat.

Zjistila jsem, že hledat nové sportovce pro tyhle závody mě začalo nějak hodně bavit a že jsem jich už dost přemluvila.

 RT v Olomouci byl nádherný a já udělám všechno pro to, abych mohla jet na příští závod do Hradce Králové. 

Poznámka od Konečně společně: Eva je úžasná a její energie je snad nevyčerpatelná. Zaběhla další úžasný rekord, zlepšuje se díky trasérce Martině a my máme radost, že můžeme takto vidomé a nevidomé (slabozraké) spojovat. Těsně před vydáním tohoto textu nás o traséra požádala také Monika.  Věříme, že se nám podaří ji propojit s dalšími běžci.