Aleš

Aleš a JitkaPozitivní chlapík ze srdce Hané se jako téměř nevidomý snaží aktivně hýbat. Tato touha ho přivedla k různorodým koníčkům. Je členem baletního souboru Globa a před téměř dvěma lety se mu naskytla možnost závodně si zaběhnout s trasérem na Run Tour v Olomouci. Aleš má rád různé výzvy, tak se do této akce pustil po hlavě, přestože nevěděl, zda to zvládne.
Vyplatilo se. Poznal Jitku a Báječné ženy v běhu. Běh se stal součástí jeho dnů a dá se říct, že je již zkušeným běžcem, který si dokáže běh užít za každého počasí.
Alešova slova: Běhání s traséry mi dává volnost i přes spojení gumičkou s trasérem. Poznal jsem spoustu nových přátel. Jsem moc vděčný všem, kteří někdy byli vhozeni do role traséra bez přípravy, ale svého úkolu se zhostili skvěle. Těším se na další zážitky a posunování vlastních hranic. Běhám na pohodu a pro dobrý pocit a mám radost z každého vydařeného tréninku i závodu.

Eva

EvaEva Lesová, studentka ze Slezska. Potkávali jsme ji na Run tour, se svým  závodním trasérem, bosonohým Tomem v sukni, vytvořili zajímavou dvojici. Občas Toma zastoupil Miloš, který hlásá "kdo běží, je svěží" a bylo jasné, že Evka je v dobrých rukou. Jenže vzdálenost k trasérům byla veliká a proto Konečně společně našlo tři trasérky (Radku, Martinu a Šárku) v okolí Evy bydliště. A hned první trénink byl překvapivý svojí délkou, další zase svojí skladbou... Eva zrychlila, zaběhla 5 km pod 30 minut a přestože ji nedávno potrápila nemoc, proběhá jistě první zimu. Těšíme se na její výsledky na jaře. U Evičky platí, že není důležitá rychlost ani vzdálenost, ale radost z běhu. A tu rozdává plnými doušky. Naplňuje heslo, že nám naši nevidomí kamarádi dávají snad více než my jim.

Honza

Honza B.Honza Bauer  je již několik let zcela nevidomý a při běhu tedy úplně odkázaný na svého traséra. Běhá, jezdí na kole a podniká spoustu dalších věcí. Pro mne je člověkem, který má šikovné ruce (živí se jako masér ve svém salóně... u slepejse,cz v Praze), ale i skvělý smysl pro humor. Vyjmenovat jeho traséry by vydalo na celý příběh. Při každém našem setkání ho doprovázel někdo jiný a Konečně společně mu také pár běžců dodalo. Ne, nebojte, nic jim nedělá, jen sportuje tak často, že zaměstnaní lidé okolo něj nestíhají. Držíme mu palce na jeho cestě k prvnímu maratonu, protože půlmaratony zvládá skvěle.

Terezie

Terka a MartinaTerezie je mladá dívka s neuvěřitelnou energií, kterou by mohla rozdávat. Nově běhá také s Martinou, což se nám při vytíženosti trasérů osvědčuje.
Svoji vizitku napsala sama: "Jsem ráda, že mám za traséra Miloše protože, mi řekne, co dělám špatně, a vím, v čem se mám zlepšit. Běhám, protože mě to baví, ráda si dávám výzvy ohledně běhu jako například jestli uběhnu 5 km, jestli jsem vytrvalec nebo ne, a protože vzhledem ke svému postižení žádný jiný sport dělat nemůžu (kromě plavání). Ráda také hraji na klavír, chodím na atletiku a do skauta, kde vedu mladší holky - Světlušky. S Nadací Leontinka jsem se seznámila přes Evu Lesovou. Díky mému trasérovi jsem uběhla 5 km a vůbec mi nevadilo že, mě „sekýroval“ za dýchání. Vím, že jsem v dýchání špatná a je fajn, že mě korigoval a brzdil při zrychlování. Za to, že jsem zvládla uběhnout svůj první 5-ti km závod, patří obrovský dík Milošovi".