Miloš

Miloš a TerkaMiloš, (který, když běží, je svěží) se ujal Terezky. První společné vyběhnutí v neděli 7. prosince 2014 v Kobylisích se skládalo z rozklusání na zahřátí a protáhnutí, potom je čekala mnohými běžci zatracovaná a často opomenutá běžecká abeceda. Terka vybrala trasu a napoprvé spolu zaběhli necelé 3 km s oboustranně skvělým pocitem.

Miloš je pro Terku nejen trasér, ale i zdatný trenér. Běhá také s Terčinou kamarádkou Evou z Opavy. Sám trénuje na první maraton a mimo mnoha jiných aktivit je báječnou menšinou mezi Báječnými ženami v běhu a patron malé Stelinky.

Radomila

Radka a Eva„Moje maminka ráda běhá a chodí na hory. Moje maminka je hodná. Ráda my kupuje LEGO...“ Cituji přesně, jak to o mě napsal můj tehdy asi 7letý syn, takže před 20 lety. Kromě toho lega to platí stále (hodná ale nejsem pořád). Jsem z Ústí n. Labem, z Brna a Ostravy. Mám ráda pohyb v přírodě, červené i bílé, čerstvý vzduch a myšlení. Původní profesí knihovnice, posledních cca 15let mě živí soukromá výuka angličtiny a překlady. Mé běžecké motto, ke kterému jsem se proběhala, zní: "Když běžím, vím, že žiju".
V rámci časových možností jezdím z Ostravy do Opavy za Evou Lesovou, abych jí aspoň občas pomohla s běžeckým tréninkem. Evča je sportovní dříč a má velký rozsah zájmů, navíc je s ní veselo.

 

RadekRobert a radek

Radek je trasér, který může odvodit jak rekreační, tak i výkonnostní běžce na jakoukoli vzdálenost od 3 do 100 km, na asfaltu i v terénu. Pro pravidelné tréninky je k mání v Semilech a blízkém okolí. Je systematický, umí pohlídat správné tempo a poradí, jak se zlepšovat. Tréninky jsou zaměřené na získání správných běžeckých návyků, posílení zdraví, vytrvalosti, snížení váhy, přípravu na závody a zejména na setkávání s lidmi s podobným názorem na sport a běhání. Trasérování si již vyzkoušel na Křížové desítce v Hradci Králové, kde doprovázel Roberta.

MartinaTerka a Martina

Martina H. je novou trasérkou Terezy a je nadšená, že konečně našla smysl běhu, který ji díky Terce naplňuje. Mají za sebou pár tréninků a veliký zážitek z Běhu pro Světlušku. Martina je činorodá mladá žena, která pracuje s dětmi, hraje vrcholově házenou a dokončuje studium. Je neuvěřitelné, že při tak velkém zápřahu zůstává stále pozitivně naladěná.

LucieStázka a Lucie

Lucie běhá ráda a běhá celý život a jak to v životě chodí, ne všechno se dá naplánovat a očekávat výsledky předem. Někdy jí to běží rychleji, někdy pomaleji, když ji chytí lenora, tak nevyběhne týdny a pak zase potrénuje na horský zabiják jako reprezentant. Lucie se ráda proběhne 5 kilometrů po asfaltu či maraton lesem. Nebojí se nikoho a ničeho, a její hlavní výhoda pro nevidomé kamarády je v tom, že nezavře pusu..audio doprovod je zaručen. Ráda se setkává s novými lidmi, takže může být občasným trasérem a průvodcem pro každého, kdo si chce běh jen vyzkoušet nebo se účastnit nějakých závodů pro amatérské běžce, a především jejich souputníkem a pomocníkem v běhu pro radost.