Výbor spolku

Jitka Dohnalová - předsedkyně foto 01

Před dvěma lety jsem byla žena středních let, lehce při těle, která odpočívala nad milovanými knihami. Nyní jsem nadšená běžkyně, která běhá pro radost a ví, že během krásníme, pomáháme a učíme se mnohému. Běh se stal středobodem mého světa a když neběžím, tak o běhu píšu, běh organizuji anebo pomáhám běhat těm, kteří to sami nezvládnou. Jsem (nyní už jen občasnou) trasérkou nevidomého Aleše a chci stejný prožitek umožnit i dalším běžcům (vidomým i nevidomým). Jsem pro komunikaci a spolupráci, pro vzájemnou podporu a moc mne těší, že se tak krásně rozběháváme, potkáváme a podporujeme. Nemám velké vize, ale vím, že stane se, co má se stát.

Aleš Příborský - čestný předsedafoto 02

Nevidomý Aleš má za sebou pražský a košický maraton, půlmaratony v Praze a Olomouci a mnohé další závody. Umí každého povzbudit a naladit. Je vzorem nejen pro nevidomé běžce, ale i všechny ostatní. Kde je Aleš, tam je úsměv a pohoda. Kdo měl možnost vidět Aleše tančit sóla v představení Duše v pohybu, které připravil olomoucký Balet Globa, pochopil, že omezení jsou pouze v nás. Máte na jazyku otázku, proč je to psáno ve třetí osobě? Protože Aleš je příliš skromný a nikdy by se nepochválil.

Martin Dohnalfoto 03

Martin vstoupil do Konečně společně tři měsíce po jeho založení, ale se spolkem je spjat již od začátku. Běhá asi dva roky, již roky je nadšeným cyklistou. Zkušenosti s trasérováním získal po boku Aleše na 24beh.cz nebo na bězích v kopcovitém terénu. Stará se o naše webové stránky.

Aktivní členové spolku

Kamila PetrováKamila

Kamila běhá přibližně pět let a svým obrovským elánem a přístupem k rekreačnímu sportu nadchla partu lidí v okolí Velké Bytřice. Když se k nim přidal Aleš, stala se jeho trasérkou a okamžitě také sympatizantkou Konečně  společně. Není se ani čemu divit, protože Kamila je člověk s velikým srdcem a pomáhat druhým má přímo v krvi. Je to velmi empatická žena s tendencí stále něco zajímavého organizovat. Říká, že člověk si musí umět život zorganizovat a potom má čas dělat co ho baví a nezanedbávat rodinu.
Jako většině běžců pomáhá Kamile běhání vyčistit si hlavu od strastí, které život občas přináší. Na druhou stranu jsou pocity radosti z běhu pro ni hnací silou, kterou předává ostatním a tím během pomáhá.

Kdo nám pomohl v začátcích

Začátky nebývají lehké, ale my jsme měli štěstí na ty správné firmy a lidi kolem nás, kteří nám pomohli. Bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Dělali to jenom proto, že uvěřili, že to myslíme vážně a naše myšlenka se jim líbila.

Administrativu nemá nikdo rád, ale při zakládání spolku se jí nelze vyhnout. Mgr. Ivana Jurošková nám poskytovala veškerou podporu při zakládání spolku od vytvoření stanov až po zápis do spolkového rejstříku.

Náš první web vytvořila Ing. Miluše Jurošková, CSc., jedna ze zakladatelek spolku. Díky firmám LWi s.r.o. a Business Link s.r.o. jsme měli od června 2014 až do konce roku 2014 web a jeho administraci včetně úprav a webhostingu zcela zdarma. Svoji činnost ve spolku, kde působila na postu  místopředsedkyně,  ukončila v listopafu 2014 a nadále se věnuje běhání s nevidomými běžci v Brně-Chrlicích.

David Dvořák pro nás vytvořil logo. Přemýšleli jsme o barvách, věděli jsme, že chceme mít v logu dvojici s trasérem. Nakonec se nám povedlo vše vyladit k naší velké spokojenosti.

Všem děkujeme.